עמוד הבית » הומאופתיה לסיוע בטיפול בדמנציה

הומאופתיה לסיוע בטיפול בדמנציה

 הומאופתיה לטיפול בדמנציהדמנציה היא מחלה מתקדמת ממנה סובלים קשישים שתאי המוח שלהם סובלים מליקויים בשל מספר גורמים, כשחוסר אספקת דם לעורקים היא הגורם העיקרי. כל צורות הדמנציה, כולל אלצהיימר, מאופיינות בתסמיני אובדן זיכרון, בעיות קוגניטיביות, בלבול זהות וקשיים בתקשורת או הבנת הנקרא. החשיבה עלולה להיפגע עם חוסר העניין בחיים, והתוצאה היא לעיתים קרובות התמוטטות. הומאופתים מדווחים כי מגוון תרופות הומאופתיות לטיפול במצב ומניעת התדרדרות, נמצאו כיעילות.

טיפול הומאופתי

טיפול זה לבעיות זיכרון או דמנציה חייב להתבצע באופן אישי בשיתוף עם רופא מיומן בטיפולים הומאופתיים. האטת ההתדרדרות המנטאלית אפשרית במקרים מסוימים, עם התרופה הנכונה.

באריטה קרבוניקה – משמשת לטיפול בסובלים מדמנציה וניוון מערכת כלי הדם, כגון טרשת עורקים, המשפיעים על זרימת הדם למוח. תרופה זו יעילה בטיפול באובדן זיכרון, ליקוי נפשי, מופנמות, תגובות ילדותיות בנסיבות שונות, חוסר החלטיות ועייפות פיסית ונפשית.

ליקופודיום – מציעה הקלה לחולי דמנציה הסובלים משכחה, טועים בדיבור, מתקשים בקריאה וכתיבה, חווים חוסר ביטחון ובלבול מנטאלי מתסכל. התרופה מומלצת לחולים כועסים המאבדים את מזגם בשל תסכול, מה שגורם להם להיות שתלטנים, עקשנים עריצים ומקשים את הטיפול בהם. הרכיב אלקלואיד, הנמצא בתרופה זו, נמצא גם בעשב הסיני הופרזיה סראטה, ומשמעותי בסיוע לשיפור הזיכרון ושיפור מספר פגמים קוגניטיביים בחולים מבוגרים.

קוניום – תרופה זו משמשת לטיפול בדיכאון בקשישים הסובלים ממופנמות ופחד להיות לבד. התרופה מטפלת באובדן זיכרון ומקלה את הבלבול הנפשי ואובדן התפקוד הקוגניטיבי. היא מסייעת להשבת יכולת הריכוז וההתמקדות.

זרחן – תרופה זו מסייעת לשיפור זרימת הדם למוח. היא משמשת לעוררות התפקוד הקוגניטיבי, הפחתת אובדן הזיכרון וסיוע לאדם להתגבר על הפחד מפני המוות. בנוסף מסייעת התרופה עם פיזור דעת, בלבול, חלימה בהקיץ וייסורים נפשיים. זרחן מסייע אף לאנשים עם דמנציה המרגישים כאילו מוחם עייף ואינו עובד כראוי.

אלומינה – מסייעת לחולי אלצהיימר המתקשים בהבעת רעיונות ומחשבות, מבצעים טעויות וקושי בדיבור וכתיבה, נכנסים לפאניקה בקלות וסובלים מבלבול נפשי הקשור להתייחסות לזהותם. במילים אחרות, הם שוכחים מי הם ועשויים אף לשכוח היכן הם נמצאים.

שמן קוקוס – במינון יומי מותאם אישית, מסייע בשיפור התסמינים ומונע התדרדרות נוספת.

מניעת דמנציה

בנוסף לטיפולי הומאופתיה, שינויי תזונה וסגנון חיים, ניתן לנקוט בצעדים נוספים הסייעים במניעת החמרת דמנציה.

אלכוהול במתינות – משקה אחד ביום עשוי להרחיק אלצהיימר, ויין הוא הטוב ביותר, אך יש להקפיד על הימנעות מהתמכרות.

טיפול הורמונאלי – משמר את התפקוד הקוגניטיבי ותפקוד המוח.

ויטמין B – בחירה טובה היא ויטמין B  קומפלקס. שני כדורים ביום מתאימים לאנשים שאוכלים בתזונתם שפע ויטמינים מקבוצה זו, אך רמות הוויטמין בגופם עדיין נמוכות. ויטמין B3 מקל תסמיני דמנציה בנטילת אלף מיליגרם שלוש פעמים ביום. יש להתחיל עם חצי מנה למשך מספר שבועות על מנת לפתח סובלנות.

פרוביוטיקה – תומכת בבריאות המוח ובבריאות הכוללת של הגוף.

ויטמין E – מנה יומית של 2,000 מיליגרם מאטה התקדמות דמנציה.

קראו על טיפול וסיוע באמצעות מוזיקה לחולי דמנציה


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715434

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר