עמוד הבית » קרן אור – ייעוץ, הכוונה והתאמת בית אבות

קרן אור – ייעוץ, הכוונה והתאמת בית אבות

לייעוץ והכוונה במציאת
פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

דמנציה, או "שיטיון", היא מנת חלקם של קשישים רבים. זוהי מחלה חשוכת מרפא הפוגעת בצורה משמעותית בתפקוד האדם מבחינה קוגנטיבית, בחלק גדול מהמקרים תוך כדי ביטול האפשרות שלו לחיות בצורה עצמאית. אנשים הסובלים מדמנציה נמצאים במאבק יום-יומי קשה, וכך גם בני המשפחה שלהם. הם יוכלו להפוך את החיים שלהם למעט פשוטים יותר, ובעיקר לקבל את ההחלטות הנכונות, אם הם יפנו לגורמים שונים המספקים ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב.

שאלת המגורים

הפגיעה בתפקוד הקוגנטיבי של האדם משפיעה עליו לרעה באופנים שונים, בפעולות דוגמת שפה, תפיסה, זיכרון, למידה, הבנת המציאות וכן הלאה. כל אלו עלולים להפוך אותו לסיעודי במלוא מובן המילה, ומבחינה מעשית לחייב מעבר שלו למוסד בו יוכל להימצא תחת השגחה וטיפול תמידיים. השאלה שצריכה להישאל היא מהם המוסדות המתאימים לקשישים הסובלים מדמנציה ואיך ניתן לבחור בהם בצורה נכונה.
הפרמטר המרכזי בבחירה הוא סקירת אוכלוסיית הדיירים של בית האבות. בתי אבות שמתאימים לחולים בדמנציה, באלצהיימר ובמחלות דומות יהיו מוסדות בהם ניתן לדיירים טיפול סביב השעון, כולל בביצוע פעולות שגרתיות שהם מתקשים או אינם יכולים לבצע מחמת מצבם הקוגנטיבי. לכן יש למפות בתי אבות עם מחלקות לתשושי נפש או גוף, או לחלופין בתי אבות סיעודיים למצבים המורכבים יותר. לגבי כל אחד, חשוב לראות מהם השירותים המוצעים ובאיזו מידה אם מתאימים לצרכים הנקודתיים של האדם המבוגר השוקל להתגורר במקום.
חברות המספקות ייעוץ והכוונה לבני גיל הזהב עשויות לספק את התשובות לשאלות אלה ורבות אחרות. הן יציגו את מכלול האופציות הרלוונטיות עבור הקשיש, לרוב בדגש על האזור הגיאוגרפי בו הוא או משפחתו מתגוררים, תוך הבלטת השוני של כל אחד מהמוסדות. במקביל תתבצע שיחת היכרות עם האדם המבוגר, באמצעותה ובעזרת מסמכים רפואיים ניתן יהיה להגדיר את הדרישות שלו מבית האבות שעתיד לקלוט אותו מבחינת תנאי המגורים, השירותים, הצוות המקצועי וכיוצא בזה. יש חברות המעניקות יותר מאשר ייעוץ ראשוני, למשל ליווי של האדם המבוגר בעת הסקירה של בית האבות.

סיוע במסע לקבלת הזכויות

על פניו, יש לא מעט זכויות שאמורות להגיע לקשישים בכלל ולכאלו הסובלים מדמנציה בפרט. הבעיה היא שרבים מהם אינם יודעים מהן אותן זכויות, למי לפנות ואיך להתנהל על מנת לקבל אותן במלואן – ובצורה פשוטה ככל האפשר. חלק מהגורמים שאמורים להעניק את הזכויות האלה מציבים מצידם קשיים וחומות של בירוקרטיה, שהופכות את התמונה למורכבת אפילו יותר עבור מי שאינו בקיא בחוקי המשחק.
בתנאים אלו, ברור מדוע סיוע של חברות המספקות ייעוץ והכוונה עשוי וצפוי לעשות את ההבדל. באמצעותן ניתן להתנהל בצורה הנכונה ולהגדיל את סיכויי ההצלחה בדרך לקבלת הזכויות בצורה משמעותית. במהלך השיחות והמפגשים מול אנשי החברות האלה, ותוך בחינת מצבו הספציפי של האדם המבוגר, ניתן יהיה לגבש אסטרטגיית פעולה ולהתנהל על פיה.

החברה שתשמח לסייע לחולי הדמנציה

בהינתן החשיבות המכרעת של הסיוע המקצועי לקשישים חולי דמנציה, ברור מדוע אי אפשר להתפשר בבחירת הגורם אליו פונים עם השאלות, ההתלבטויות והקשיים. קרן אור נחשבת לשם דבר בישראל בתחום, כך שפנייה אליה בהחלט יכולה להיות נקודת ההתחלה. החברה מעניקה ייעוץ מקיף, הדרכה וסיוע בנושאים שונים המרכיבים את פרופיל החיים בגיל המבוגר, לרבות סיוע נקודתי לחולי דמנציה או אלצהיימר. אנשי החברה – מומחים במקצועות השונים הנוגעים לחיי הקשישים – מעניקים ללקוחות יחס אישי ומלווים אותם בכל השלבים, מ-א' ועד ת'. חשוב להדגיש כי הסיוע של קרן אור ניתן לטובת הציבור ואינו כרוך בתשלום.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715434

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר